دکتر بشیر: قصد داریم تا به سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در نظام آموزشی جایگاه مناسبی اختصاص دهیم

دکتر بشیر: قصد داریم تا به سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در نظام آموزشی جایگاه مناسبی اختصاص دهیم

با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد داریم تا به موضوع سواد رسانه ای و اطلاعاتی در نظام آموزشی کشور جایگاه مناسبی اختصاص دهیم که ایجاد گروه‌های درسی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در بسط و توسعه این نهضت بسیار راهگشا خواهد بود.

به گزارش کمیته رسانه سومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، دکتر حسن بشیر ـ رییس سومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در دومین جلسه شورای علمی این همایش که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: امسال با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تحول مثبتی در بحث راه اندازی همایش سواد رسانه‌ای ایجاد و این امر به دانشگاه صادق (ع) واگذار شد.

وی افزود: با تشکیل شورای علمی و راهبری این همایش، با حضور اساتید و پژوهشگران از دانشگاه ها و پژوهشگاه های مختلف انتظار داریم تا این همایش در گفتمان‌سازی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی تحول مثبتی ایجاد کند.

دکتر بشیر با اشاره به پیشینه این همایش و نقش مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری آن، استفاده از تجربه گذشته را سبب‌ساز اتفاقات بهتر در همایش پیش رو عنوان کرد.

این استاد دانشگاه امام صادق(ع) همچنین تاکید کرد: متاسفانه سواد رسانه‌ای شکل بازاری پیدا کرده است و ما در تلاشیم شکل عمومی و مردمی داشته باشد. وی افزود: با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد داریم تا به موضوع سواد رسانه ای و اطلاعاتی در نظام آموزشی کشور جایگاه مناسبی اختصاص دهیم که ایجاد گروه‌های درسی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در بسط و توسعه این نهضت بسیار راهگشا خواهد بود.

منبع خبر : سومین همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی

دسته بندی ها: اخبار
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *